آموزشی

ساخت طاقچه چوبی مجهز به روشنایی LED

Posted On آبان ۱۸, ۱۳۹۶ at ۸:۲۳ ب.ظ by / No Comments

طاقچه‌ها از قدیمی‌ترین عناصر خانه‌هاست. این عنصر ضروری را در خانه‌های قدیمی و تاریخی را نیز می‌توان یافت. طاقچه علاوه بر کاربردی که برای هر خانه‌ای دارد، یک عنصر تزئینی و دکوری نیز محسوب می‌شود. طاقچه‌ها را متناسب با مصالح به کار رفته در خانه‌ها و همچنین نمای داخلی آنها طراحی می‌کنند. در گذشته طاقچه‌های که برای هر خانه طراحی می‌شد، در نهایت سادگی بود، چرا که بیشتر از وجه تزئینی آن بر روی کاربردی که برای زندگی برخوردار بود تمرکز می‌شد. همین‌که برخی از وسایل را می‌شد بر روی آنها قرار داد و نگه‌داری نمود، کفایت می‌کرد. اما حالا شرایط بگونه‌ای دیگر است. چرا که طاقچه‌ها علاوه بر کابردی که دارند، می‌بایست از زیبایی خاصی برخوردار باشند. در حالت کلی، زیبایی این جزء از خانه‌ها و نقشی که در ظاهر و نمای داخلی منازل دارد، از اهمیت بیشتری برخوردار است. چرا که حالا به عنوان یک عنصر تزئینی صرف محسوب می‌شود. به همین دلیل ظاهر طاقچه‌های امروزی نسبت به نمونه‌های قدیمی‌اش، دچار تغییر و دگرگونی عجیبی شده‌اند. نمونه‌ای از طاقچه‌های امروزی که بازتاب‌دهنده این دست از تغییرات است، ظاقچه‌ای است که با وسایل امروزی ساخته می‌شود. از اینرو با ساخت طاقچه چوبی مجهز به روشنایی LED می‌شود این تغییرات را به خوبی احساس کرد.

در بسیاری از موارد، طاقچه‌ها را با چوب می‌سازند. چرا که ساخت این جزء با چوب علاوه بر ساده‌بودن کار، زیبایی خاصی را با کار و نمای کلی خانه می‌دهد. تنها کافی است چوب استفاده شده در این فرایند، بخوبی پرداخته و رنگ شده باشد. حال اگر این طاقچه را بشود بوسیله نورهای تزئینی، مجهز ساخت، جلوه‌ای دیگر می‌یابد. به همین دلیل در پست آموزشی امروز، شیوه ساخت طاقچه چوبی مجهز به روشنایی LED به شما آموزش می‌دهیم.

در ساخت طاقچه چوبی مجهز به روشناییی LED تنها کافی است رشته‌ای از لامپ‌های LED را در اختیار داشته باشید. باقی ماجرا قطعاتی چوبی است که لازم است بخوبی اندازه گرفته و پرداخت شوند. پس با رعایت اصول ایمنی، ساخت طاقچه چوبی مجهز به روشنایی LED را آغاز کنید.

ساخت طاقچه چوبی مجهز به روشنایی LED-دکوراسیون-نجاری-ساخت وسایل منزل-وسایل چوبی-طراحی داخلی-لامپ LED

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mohammad roostaei