ساخت دراور مقوایی- کاردستی-مبلمان منزل-کمد مقوایی-بازیافت زباله-مقوا کارتن-جنگل‌زدایی
آموزشی

ساخت دراور مقوایی (2)

Posted On آبان ۱۶, ۱۳۹۶ at ۸:۴۴ ب.ظ by / No Comments

از همان ابتدای تاریخ، چوب یکی از مهم‌ترین عناصر مورد استفاده در دست بشر بود. بعد از آنکه انسان‌های اولیه از میان غارها بیرون رفت، از شکارگری دست برداشت و کشاورزی و برزگری را پیشه خود ساخت، نیاز به سرپناهی داشت تا او را در این زندگی جدید، سرپناه باشد. انسانی که تا پیش از این به دلیل زندگی در غارها و پناه سنگ‎‌ها و صخره‌ها، دغدغه‌ای از جانب ناملایمات طبیعت احساس نمی‌کرد، به یکباره و با مشاهده آسمان بر فراز سر خود به فکر ساخت مسکن افتاد. اما چگونه و با چه وسیله‌ای؟ بعد از اندکی کشف و شهود و اندوختن تجربه کافی، چوب را بهترین گزینه برای برپاساختن منزل و ماوای خود یافت. پس الوار بر الوار نهاد و کنده‌ها بر کنده‌ها استوار نمود، تا خانه‌اش را به زیر آسمان برپا کرد. اما داستان چوب و نیاز ما انسان‌ها به آن تا به امروز هم امتداد یافته است. نیازی که بسیاری از جنگل‌ها گستره بر کره خاکی را در طی قرون و اعصار به کام خویش کشاند. حال ما مانده‌ایم جنگل‌هایی که گویی سرابی بیش نبوده و نیستند. چرا که در آنی و لحظه‌ای، هکتارها جنگل از روی زمین محو می‌شوند. به همین دلیل، روزگاری از راه رسیده است که دیگر نمی‌توان چونان گذشته‌ها با گشاده‌دستی، تیغ بر پیکر جنگل‌ها و دختان نهاد و پهنه پهنه بر گستره کویرها و بیابان‌ها افزود. حالا دیگر می‌بایست به فکر ساخت ابزار و ادوات مورد نیاز‌مان با استفاده از مواد بازیافتی بود. به عنوان مثال ساخت دراور مقوایی.

طی سالیان اخیر از جانب دولت‌ها و سازمان‌های مربوطه، سیاست‌هایی طراحی شده است که بواسطه آنها زباله‌های تولید شده به دست انسان‌ها، طی یک فرایند منظم و دقیق، دوباره به چرخه تولید و مصرف باز‌گردانده می‌شود. مقواکارتن هم نمونه مفید و پرکاربردی است که بواسطه بازیافت زباله‌ها، تولید می‌شود. حالا دیگر کارتن‌های مقوایی نه تنها نقش عمده‌ای را در زندگی ما ایفا می‌کنند که حتی جایگزین مناسبی هم برای چوب و جعبه‌های چوبی محسوب می‌شوند. به همین دلیل ساخت دراور مقوایی می‌تواند پیشنهادی باشد در راستای حفاظت از جنگل‌ها و درختان‌شان.

اگر جزو همراهان همیشگی ما باشید مشاهده کرده‌اید که پیش از این نیز ویدیوهایی در بخش آموزشی تارنمای آکرومارکت بارگذاری شده‌اند که شیوه ساخت انواع و اقسام وسایل مقوایی را آموزش می‌دهند. از اینرو برای پست آموزشی امروز نیز، ویدیویی را در نظر گرفته‌ایم که شیوه ساخت دراور مقوایی را در ابعاد واقعی و کاربردی آموزش می‌دهد.   

ساخت دراور مقوایی-کاردستی-مبلمان منزل-کمد مقوایی-بازیافت زباله-مقوا کارتن-جنگل‌زدایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mohammad roostaei