اره زنجیری - آرمیچر - اره - کاردستی
آموزشی

ساخت اره رنجیری با آرمیچر

Posted On اسفند ۱۳, ۱۳۹۶ at ۸:۵۴ ب.ظ by / No Comments

در عصری که صنعت و تمامی مظاهر آن در زندگی ما انسان‌های متمدن شهرنشین به طرز خیره‌کننده‌ای نفوذ یافته است، رجوع به طبیعت و آرمیدن در آغوش لطیف و دل‌گشای آن به میزان خیره‌کننده‌ای می‌تواند آرامشی دل‌انگیزی را نصیب‌مان کند. اما وقتی که از شهر و شهرنشینی صحبت می‌کنیم، ناخودآگاه غمی گزنده در دل‌مان رسوخ کرده و ما را در حسرت عمیق طبیعی که برای ایجاد کردن شهری بزرگ و غول‌آسا به نابودی کشانده‌ایم، می‌نشاند. اما از آنجا که انسان بستگی شدیدی به طبیعت دارد و در خود نیاز به سیر در سبزی و طراوت را بطور اجتناب‌ناپذیری احساس می‌کند، همیشه به دنبال راهی برای برپایی مساحتی هر چند کوچک از این طبیعت می‌باشد. چنین میل و گرایشی است که باعث به وجود آمدن پارک‌ها و بوستان‌ها در سطح شهر و باغ‌ها و باغچه‌ها در حیاط خانه‌ها شده است.
اگر شما نیز جزو علاقه‌مندان به طبیعت و گل و گیاه هستید، بی‌تردید به لزوم ابزار و ادوات لازم برای کار کردن با گیاهان را احساس کرده‌اید. شاید برخی از این ابزار را بتوان با وسایلی دیگر جایگزین نمود اما وسایلی همچون اره را نمی‌توان با هیچ وسیله دیگری جایگزین نمود. اره از جمله وسایلی است که به دلیل کاربرد محوری‌اش، از تاریخچه و پشتوانه‌ای بس دراز و طولانی برخوردار می‌باشد. با این وسیله درخت‌ها را در اندازه‌های کوچک و یا بزرگ و عظیم‌الجثه قطع می‌کردند و خانه‌ها و سازه‌ها را برپا می‌ساختند. اما کارکردن با اره‌های معمولی به دلیل انرژی زیادی که طلب می‌نمود، کاری بس دشوار . طاقت‌فرسا بود. از اینرو ذهن خلاق بشر همچون سایر زمینه‌ها، در این زمینه نیز به فکر ساخت و پرداخت وسیله‌ای افتاد تا همچون ماشینی قدرتمند این کار سخت و جان‌فرسا را به عهده بگیرد. و بدین‌گونه بود که اره‌های برقی پا به عرصه نهادند.
اما اره‌های برقی نیز همچون سایر ابزارآلات انواع مختلفی دارند که اره زنجیری نمونه‌ای از آنهاست. اره‌ای که تسمه‌ مورد نیاز آن که کار برش را انجام می‌دهد، تسمه ویژه‌ای است که می‌بایست تهیه شود. لازم است بدانیم که کاربرد اصلی این اره به طور معمول در کار باغبانی و بریدن شاخه‌های درختان است. حال که مقداری در مورد اره‌ها و ابزار و ادوات باغبانی آشنا شدیم، بهتر است که شما را به ساخت یک نمونه اره زنجیری آشنا کنیم. اره‌ای که موتور محرکه‌ آن یکی از خاطره‌انگیزترین بازیجه‌های دوران کودکی و نوجوانی ما یعنی آرمیچر است. در اصل شما با در اختیار داشتن یک دستگاه آرمیچر با قدرت مناسب و سایر وسایل مورد نیاز، می‌توانید اره‌ای قدرتمند برای بریدن شاخه‌ درختان و حرص کردن آنها ساخته و به کار بگیرید. این اره به دلیل اندازه نسبتا کوچکی که دارد، می‌تواند به راحتی در میان شاخه‌های انبوه و درهم فشرده درختان حرکت کرده و کار خود را انجام دهد. 

اره زنجیری - آرمیچر - اره - کاردستی

حال اگر شما نیز به کار با گل و گیاه علاقه دارید و در حیاط منزل خود باغچه و درختی دارید، با تهیه کردن آرمیچر مورد نیاز و زنجیری متناسب با اندازه کلی اره، دستان هنرمند خود را به یک اره قدرتمند مجهز کنید. با تماشای ویدیوی بارگذاری شده، می‌توانید با مراحل ساخت اره زنجیری با آرمیچر آشنا شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آکرومارکت