ساخت میکروسکوپ دیجیتال

کامپیوتر-رایانه-دیجیتال-میکروسکوپ

ساخت میکروسکوپ دیجیتال

یکی از وسایلی که همه ما در دوران نوجوانی‌مان، آرزوی داشتن‌اش را داشتیم، میکروسکوپ بود. وسیله‌ای آزمایشگاهی که برای ما چنان عجیب و شگفت‌انگیز بود که با آن گویی می‌توانستیم مثل داستان‌های علمی-تخیلی ژول‌ورن به دنیای ذرات سفر کنیم. اما معدود دفعاتی که ما شانس این را داشتیم از دریچه یک میکروسکوپ به جهان کوچک ذرات نظر کنیم، تنها در آزمایشگاه مدرسه بود، که البته لذت این تجربه آنقدر کوتاه بود که حس کنجکاوی ما را ارضاء نمی‌کرد.

امروزه میکروسکوپ‌ها نیز مثل دیگر ابزار و ادوات علمی، پیشرفت عظیمی داشته‌اند. بگونه‌ای که نمونه‌هایی از میکروسکوپ‌ها در حال ساخته شدن و استفاده هستند که با استفاده از آنها می‌توان، کوچک‌ترین ذرات را نیز در مقیاس‌های عظیم بزرگ کرد و مشاهده نمود. امروزه اما با فراگیرشدن کامپیوترها و نقش آنها در پیشبرد علم، میکروسکوپ‌ها نیز در کنار آنها قرار گرفته اند. از اینرو شاهد طراحی و ساخت میکروسکوپ‌های دیجیتال هستیم.
امروز در بخش آموزشی تارنمای “تارنمای” آکرومارکت شما را با شیوه ساخت یک میکروسکوپ دیجیتال با استفاده از یک عدد دوربین شبکه Webcam آشنا می‌کنیم. در نظر داشته باشید که اگر لنز دوربین شبکه را باز کنید و آنرا بصورت برعکس در جای خود نصب کنید، دوربین برای شما نقش یک میکروسکوپ را ایفا خواهد نمود.

کامپیوتر-رایانه-دیجیتال-میکروسکوپ

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.