ساخت ساعت LED چوبی

ساخت ساعت LED چوبی

زمان عنصری است که برای همه ما انسان‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر کمی با دقت به زندگی و تمامی فعالیت‌ها و رویدادهای جاری در آن نگاه کنیم، متوجه می‌شویم، کمتر لحظاتی است که از قید زمان رسته و به آن فکر نکنیم. ما حتی زمان‌هایی را هم که در خواب به سر می‌بریم، بگونه‌ای از پیش فکر زمان دقیق بیداری‌مان و آغاز فعالیت‌های روزانه را نیز کرده‌ایم و ساعتی را کوک کرده تا راس زمان معینی از خواب بیدار شویم. بهترین وسیله برای این کار، ساخت ساعت LED چوبی است.

از اینرو مهم‌ترین وسیله‌ای که در این میان نقش دارد، ساعت است. امروزه انواع و اقسام ساعت‌ها را در مدل‌ها و طرح‌های گوناگون می‌توان انتخاب کرد. اما پیش از پدید آمدن ساعت‌های امروزی نیز، زمان مورد اندازه‌گیری قرار می‌گرفت. اگر در میان صفحات تاریخ به مطالعه‌ای در باب زمان بگردیم، به روش‌های بسیار جالبی برای اندازه‌گیری زمان توسط انسان‌های پیشین، برخورد می‌کنیم. از ساعت‌های خورشیدی گرفته تا ساعت‌های شنی. همه این وسایل، نمونه‌هایی از طرح دقیق انسان‌های پیشین برای سنجش زمان بوده است. ابتکاری برخواسته از نبوغ و علم آنها در باب زمان که حالب است بدانید که این سنجش اگرچه با ابزاری نسبتا ابتدایی ساخته شده بودند اما زمان را با دقت شگفت‌انگیزی محاسبه می‌کرد.

اما حالا دیگر به غیر از موزه‌ها و مغازه‌های آنتیک‌فروشی، نشانی از ساعت‌های قدیمی نیست. چرا که ساعت‌های امروزی با متنوع‌ترین و گهگاه عجیب‌ترین ساختارها، ساخته شده و روانه بازار می‌شود. نمونه‌ای از این ساعت‌ها که نیاز مردم آن را تشویق می‌کند، ساخت ساعت LED چوبی است. از ساعت‌های مچی و دیواری گرفته تا ساعت‌های اتمی که درصد خطای محاسبه در آنها به حداقل ممکن می‌رسد. حالا دیگر متناسب با اهمیت آگاه بودن از زمان برای همه انسان‌ها، بر روی مچ هر کسی، یک ساعت را می‌توان سراغ گرفت.

چنانچه پیش از این نیز گفتیم، اهمیت زمان به قدری است که میزان خواب‌مان را نیز متناسب با واحد زمان میزان گرفته و وابسته می‌کنیم. حالا دیگر قاطبه مردمان شهرنشین و متمدن پیش از خواب، ساعت خود را کوک کرده و راس ساعتی مقرر بیدار می‌شوند. به همین دلیل برای پست آموزشی امروز، موضوع را به ساخت ساعت LED چوبی، اختصاص داده‌ایم. ساعتی زیبا که اگر در زمره دست‌سازه‌ها محسوب می‌شود اما زمان را در نهایت دقت برای شما اندازه گرفته و محاسبه می‌کند.

پی‌نوشت: در ویدیوی بارگذاری‌شده، از یک ساعت LED برای طرح مورد نظر استفاده می‌شود، اما شما می‌توانید بجای خراب کردن یک ساعت، یک کیت ساعت دیجیتالی LED را از فروشگاه‌های وسایل الکترونیکی خریداری کنید.

ساخت ساعت LED چوبی- ساعت دیجیتال-زمان سنج-ساعت شنی-ساعت اتمی-عصر زمان

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.