آموزشی

ساخت ماشین خشک‌کن لباس

Posted On آبان ۲۸, ۱۳۹۶ at ۱۱:۳۸ ب.ظ by / No Comments

این روزها یکی از ضروری‌ترین وسایل موجود در هر خانه‌ای ماشین لباس‌شویی است. دستگاهی که اگرچه در دهه‌های گذشته طراحی و ساخته شده است اما به میزان زیادی در راحتی و آسایش و همچنین پاکیزگی و نظافت زندگی ما دخالت داشته است. حالا دیگر کمتر خانه‌ای را می‌توان یافت که در آن یک دستگاه ماشین لباس‌شویی یافت نشود. اهمیت این وسیله در نظافت و پاکیزگی شخصی و زندگی ما به قدری است که اگر یک روز ماشین لباس‌شویی موجود در خانه به هر دلیلی از کار بیافتد، طی چند روز با حجم انبوهی از لباس‌های چرک و کثیف مواجه خواهیم شد. البته که می‌توان بدون وجود این وسیله لباس‌ها را شست و به پاکیزگی و نطافت پرداخت اما باید با زحمت و دشواری شستن لباس‌ها با دست روبه‌رو شد. در باب اختراع وسایل مورد نیاز آدمی گفته‌اند: نیاز پایه و اساس همه اختراع‌هاست. بدین معنا که انسان‌ها به دلیل احساس نیاز به چیزی در فکر طراحی و ساخت وسیله‌ای کاربردی افتاده‌اند. از آنجا که شستن لباس‌ها از سختی و دشواری خاصی برخوردار است، مبتکران و مخترعین نیز در دهه‌های پیشین به فکر ساخت ماشینی افتادند که بصورت حودکار و بدون نیاز دخالت دست، در نهایت دقت و پاکیزگی لباس‌ها را شسته و تمیز کند. بعد ار ساخت ماشین لباس‌شویی، با مطرح شدن نیازی دیگر، ضرورت وسیله‌ای دیگر مطرح شد. ماشین لباس‌شویی بعد از شستن لباس‌ها و آب کشیدن آنها، همه محتویات خود را با میزان زیادی آب تحویل می‌دهد. چنانکه بعد از خارج کردن لباس‌ها از ماشین لباس‌شویی، لازم است آنها را بر روی بند رخت آویزان نمود تا خشک و آماده پوشیدن شوند. از این رو می‌بایست وسیله‌ای دیگر طراحی شود که به عنوان مکمل ماشین لباس‌شویی، آب موجود در لباس‌های شسته‌شده را گرفته و تا حدودی خشک کند. از این رو ساخت ماشین خشک‌کن لباس امری ضروری به نظر رسید.

امروزه از آنجا که همه خریداران ماشین‌های لباس‌شویی به ضرورت یک ماشین خشک‌کن نیز آگاه هستند، ترجیح می‌دهند ماشینی را خریداری کنند که مجهز به خشک‌کن نیز باشد. از اینرو کارخانه‌های سازنده ماشین‌های لباس‌شویی در طراحی محصولات خود سعی می‌کنند آنها را مجهز به یک بخش خشک‌کن طراحی کرده و بسازند. در اصل بودن یک بخش خشک‌کن در ماشین‌های لباس‌شویی، مزیتی غیرقابل چشم‌پوشی است. به همین دلیل ماشین خشک‌کن لباس می‌تواند به اندازه ماشین لباس‌شویی مورد استقبال قرار گیرد.

اگر از همراهان همیشگی ما در بخش آموزشی تارنمای آکرومارکت هستید، پیش از این با آموزش ساخت ماشین لباس‌شویی برخورد کرده‌اید. یک ماشین دست‌ساز که می‌تواند نیاز شما را به عنوان یک نفر در شستن لباس‌ها برطرف کند. حال در تکمیل آموزش ساخت ماشین لباس‌شویی، در نظر داریم آموزش ساخت ماشین خشک‌کن لباس را در قالب یک ویدیوی آموزشی ارائه کنیم. پی در صورت نیاز خود به این وسیله، با مشاهده ویدوی بارگذاری شده، کار ساخت را آغاز کنید.

ساخت ماشین خشک‌کن لباس-ماشین لباس‌شویی-آب گرفتن لباس-خشک‌کردن لباس‌ها-کاردستی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mohammad roostaei