آموزش - ژنراتور چیست - ساختمان ژنراتور ساخت کاردستی ساخت ژنراتور
آموزشی

ژنراتور تولید برق کوچک

Posted On مرداد ۶, ۱۳۹۷ at ۷:۰۱ ب.ظ by / ۱ Comment

همانطور که میدانیم با عبور جریان الکتریسیته از سیم پیچ میدان مغناطیسی بوجود می آید و همچنین اگر سیم پیچ که حالا تبدیل به آهنربا شده کنار آهنربای دیگری قرار گیرد توسط قطب هایشان جذب یا دفع می شوند این ابتدایی ترین مفهوم در نحوه ی کار الکتروموتور میباشد.

ژنراتور چیست موتور الکتریکی چگونه کار میکنند

اما ژنراتورهای تولید الکتریسیته چگونه کار میکنند؟

ژنراتورهای مولد الکتریسیته وسایلی هستند که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل میکنند.

نحوه ی کارکرد ژنراتور دقیقا برعکس الکتروموتور می باشد بدین ترتیب که هرگاه سیم پیچ از میدان مغناطیسی عبور داده شود در دوسر سیم پیچ جریان الکتریسیته تولید می شود.

ژنراتور چیست موتور الکتریکی چگونه کار میکننددر نیروگاه های سوخت فسیلی و همچنین سد ها و توربین های بادی با استفاده از ژنراتور هایی در ابعاد و قدرت های مختلف برق تولید می کنند و توسط کابل های فشارقوی به شبکه برق رسانی توزیع می کنند.

مانیز در سایت آکرومارکت در پست های پیشین به ساخت ژنراتورهای کوچک بزرگ بادی و آبی پرداخته ایم در این پست قصد دارین به ساخت یک ژنراتور کوچک که علیرغم کوچک بودن ولتاژی برابر 40 ولت تولید می کند بپردازیم .

این ژنراتور نیروی چرخیدن آهنربای میانی را از یک آرمیچر دیگر که با یک باطری 5 ولتی کار میکند بدست می آورد ولی شما می توانید با کمی خلاقیت آن را به نمونه های بادی و یا آبی تغییر دهید و برای کارهای کوچک استفاده کنید.

در ادامه ویدئوی آموزشی ساخت این ژنراتور راخواهید دید.

 

One thought on “ژنراتور تولید برق کوچک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آکرومارکت