آموزشی

ساخت کمباین با مقوا کارتن

Posted On آذر ۱۱, ۱۳۹۶ at ۱۰:۰۸ ب.ظ by / ۲ Comments

حالا دیگر به راحتی می‌توان ادعا کرد که تارنمای آکرومارکت، طراحی و ساخت وسایل و اسباب و ادوات مختلف با استفاده از مقوا کارتن را به یک روال معمول و یا حتی یک فرهنگ درون‌گروهی (مخاطبان و همراهان تارنمای آکرومارکت) بدل کرده است. اگر یک آمار ساده و سرانگشتی از پست‌هایی که تاکنون در بخش آموزشی سایت قرار داده شده است داشته باشیم، بی‌تردید به این نتیجه خواهیم رسید که در طول یک ماه، به صورت میانگین دست‌کم 10 مورد ساخت دست‌سازه با مقوا کارتن را در دستور کار داشته و انجام داده‌ایم. البته که چنین اتفاقی کاملا طبیعی محسوب می‌شود. چرا که کار کردن با مقوا کارتن و ساختن وسایل مختلف با این نوع کاغذ به عنوان مواد اولیه، نه تنها کار را تا حد امکان ساده‌تر می‌کند، که همچنین موجب کاهش بخش اعظمی از هزینه‌های مربوط به ساخت دست‌سازه‌ها نیز می‌گردد. از اینرو به دلیل استقبال بخش اعظمی از مخاطبان سایت از ساخت وسایل با مقوا کارتن، یکبار دیگر تصمیم بر آن داریم که روش ساخت یک نوع از اسباب‌بازی و یا به عبارتی ساخت یک نوع دیگر از ماکت‌ها را به شما آموزش دهیم. ساخت کمباین با مقوا کارتن، عنوان مطلبی است که برای امروز در نظر گرفته‌ایم.

کمباین یکی از مهم‌ترین و در عین حال پیچیده‌ترین ماشین‌هایی است که در سطح مزارع با وسعت‌های گسترده به کار گرفته می‌شود. امروزه به جرات می‌توان گفت چیزی حدود 90 درصد کار مربوط به برداشت محصولات زراعی به عهده کمباین‌هاست. وسیله‌ای که بعد از ورودش به عرصه مزارع، صنعت کشاورزی را با تحول عظیمی مواجه نمود. درست به دلیل همین نقش بی‌بدیل در کار زراعت و فلاحت است که تصمیم گرفته‌ایم پست آموزشی امروز را به ساخت کمباین با مقوا کارتن اختصاص دهیم.

اگر شما سری به فروشگاه‌های اسباب‌بازی فروشی بزنید، می‌توانید انواع و اقسام ماشین‌ها را اعم از صنعتی و یا حتی کشاورزی مثل تراکتور مشاهده کنید. اما آنچه که در این میان کمتر به چشم خورده است، دیدن و تماشای ماکت کمباین در قالب یک اسباب‌بازی است. ماکتی که در صورت بودن‌اش در مجموعه اسباب‌بازی بچه‌ها، می‌تواند نقش عمده‌ای در آشنایی آنها با کار کشاورزی داشته باشد. از اینرو برآنیم تا ویدیویی را بارگذاری کنیم که در آن شیوه ساخت کمباین با مقوا کارتن را به شما آموزش دهد. از آنجا که بخش عمده این ماکت از مقوا کارتن تشکیل یافته است، مهیا کردن ابزار و مواد اولیه این اسباب‌بازی کاری است نسبتا سهل و آسان. پس شما هم می‌توانید دست به کار ساخت کمباین با مقوا کارتن شوید.

ساخت کمباین با مقوا کارتن-ماکت ماشین-ابزارآلات کشاورزی-مکانیزاسیون کشاورزی-اسباب‌بازی-ماشین کنترلی-انقلاب کشاورزی

وسایل مورد نیاز برای ساخت کمباین با مقوا کارتن به شرح زیر است:

 • مقوا کارتن در قطع‌ها و اندازه‌هایی که در ویدیو شرح داده می‌شود.
 • دو عدد آرمیچر
 • پره چرخ دوچرخه به تعداد کافی
 • یک عدد خودکار توپر
 • دو عدد چرخ‌دنده
 • کاغذ رسم به مقدار کافی
 • چراغ LED
 • سه عدد کلید قطع و وصل جریان الکتریسته
 • سه عدد باطری کتابی
 • سیم تلفن
 • مقاومت برای سیستم نورپردازی ماکت

۲ thoughts on “ساخت کمباین با مقوا کارتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mohammad roostaei