عروسک - آموزش ساخت عروسک - آموزش عروسک2
آموزشی

ساخت عروسک

Posted On دی ۲۷, ۱۳۹۶ at ۳:۱۸ ب.ظ by / No Comments

عروسک (به انگلیسی: Doll) اسباب بازی کودکان و گاهی نوجوانان است و معمولاً شبیه انسان ساخته می‌شود. این اسباب بازی به قوه تخیل کودکان کمک می‌کند بگونه‌ای که هنگام بازی، کودک آنرا فردی زنده تصور کرده و برای آن شخصیت و اعمال متصور می‌شود. با توجه به لزوم ایجاد یک پل ارتباطی بین بزرگسال و کودک که توسط آن بزرگسال بتواند هم کودک را بشناسد و هم دنیای خویش را به او معرفی کند، ساخت و ارائه اسباب بازی به کودک یکی از موثرترین راه کارهایی است که با درگیر کردن احساسی کودک می‌تواند وی را به واکاوی و جستجو در مفاهیم دنیای بزرگسالان وادار کند. از سوی دیگر کودکان در بازی‌های خود استعداد شان را در زمینهٔ تجرید و قدرت تخیل شان به نمایش می‌گذارند.گاهی از عروسک‌ها برای نمایش بجای انسانها استفاده می‌شود که به آنها عروسک خیمه‌شب‌بازی گفته می‌شود.

خیلی از بچه‌ها با عروسک خود ارتباط بر قرار می‌کنند و با آن مثل یک آدم زنده رفتار می‌کنند.( ویکی پدیا)

امروزه عروسک ها جدای اسباب بازی به وسیله ای جهت تزئین خانه نیز بدل گشته اند همچنین در روز هایی از سال بسیاری از مردم دنیا  برای هدیه دادن به هم ازاینن اسباب بازی استفاده میکنند.

در این قسمت قصد داریم به ساخت یک عروسک زیبا بپردازیم این اسباب بازی با وسایلی ساده مانند پارچه و پنبه به راحتی قابل ساخت است قسمت مهم آن تزئین و ساخت لباس عروسک می باشد که در آینده به آموزش ساخت لباس برای عروسک نیز خواهیم پرداخت

عروسک - آموزش ساخت عروسک - آموزش عروسک2

لازم به ذکر اس جهت ساخت این اسباب بازی نیاز به داشتن الگو های دوخت می باشد از این لینک می توانید الگو های را دانلود کرده و روی کاغذ چاپ نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آکرومارکت