اسانس‌سوز-برقی-نیکروم
آموزشی

ساخت اسانس‌سوز

Posted On خرداد ۴, ۱۳۹۶ at ۴:۴۷ ب.ظ by / No Comments

در میان صنایع دستی موجود در اکثر فرهنگ‌های شرق عنصری وجود دارد که یکی از مواردی است که مورد استقبال زیادی واقع می‌شود. “اسانس‌سوز” وسیله‌ای کاربردی است که وجود یکی از آنها در هر خانه‌ای ضروری می‌نماید. در کشورهای شرق آسیا وجود چنین وسیله‌ای به وفور به چشم می‌آید. در کشور ما نیز طی سالیان اخیر اسانس‌سوزها مورد استقبال زیادی مواجه شده است. بطوریکه یکی از نمونه‌های سفالی که در لالجین تولید می‌شود، اسانس‌سوز است.

شما هم مثل بسیاری از وسایلی که در بازار وجود دارد، توان ساخت نمونه دست‌ساز آنرا می‌توانید داشته باشید. اسانس‌سوز هم یکی از این وسایل است، که در ادامه آموزش‌های تارنمای “آکرومارکت” روش ساخت آن را با استفاده از ساده‌ترین وسایل و مواد قابل بازیافت، به شما آموزش داده خواهد شد.

در روند ساخت این اسانس‌سوز نکاتی وجود دارد که ضروری است آنها را با دقت تمام رعایت کنید.

نکته اول: جنس سیمی که در این اسانس‌سوز برای تولید حرارت استفاده می‌شود نیکروم (Nichrome)  است. آلیاژی از فلزهای نیکل و کروم که از نقطه ذوب بالایی برخوردار است. جالب است بدانید که این سیم از جنس همان المنت‌هایی است که در سشوار و برخی از وسایل گرمازا استفاده می‌شود.
نکته دوم: برای ساختن فنری که در اسانس‌سوز نقش قطعه گرمازا را ایفا می‌کند، تعداد دور موجود در فنر هم مهم است. باید توجه داشته باشید که تعداد دور این فنر متناسب با آمپر و ولتاژ USB بکارگرفته شده در اسانس‌سوز باشد. بطوریکه اگر فنر با تعداد دور بالا پیچیده شود، گرمایی تولید نمی‌شود و برعکس اگر تعداد دورهای فنر کم باشد، امکان وقوع آتش‌سوزی وجود خواهد داشت.

اسانس‌سوز-برقی-نیکروم

از شما صمیمانه تقاضا داریم برای حفظ سلامتی خود و اطرافیان‌تان، نکات ایمنی را رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mohammad roostaei