آموزشی

ساخت مکعب جادویی با کاغذ رنگی

Posted On مهر ۱۱, ۱۳۹۶ at ۷:۵۵ ب.ظ by / No Comments

بی‌تردید همه ما برای یک بار هم که شده، مکعب روبیک را به دست گرفته و همه فکر و اندیشه‌مان را برای نظم بخشیدن به این معمای رنگین متمرکز کرده‌ایم. بازیچه‌ای که علاوه بر تمرین دادن قدرت اندیشه ما جهت سامان دادن به رنگ‌های آن، برای لحظاتی هواس‌مان را از هر آنچه که اندیشیدن به آن موجب خستگی و ملال است، دور می‌کند. روبیک یکی از محبوب‌ترین اسباب‌بازی‌های فکری در جهان است که کارکردن با آن مثل بسیاری از بازیچه‌های فکری دیگر، مستلزم داشتن یک استراتژی مشخص و راهکار درست و سنجیده است. به همین دلیل کارکردن با این اسباب‌بازی برای ارتقاء قدرت فکر و اندیشه به شدت توصیه شده است. اما در این میان نمونه‌های دیگری از اسباب‌بازی‌‌های فکری هستند که نسبت به روبیک سرگرم‌کننده‌تر و ساده‌تر هستند. برای آشنایی شما با این اسباب‌بازی‌ها و شیوه دقیق عملکردشان، ساخت مکعب جادویی با کاغذ رنگی را توصیه می‌کنیم.

حتما به خاطر دارید که در دوران نوجوانی‌مان، به وقت روزهای مدرسه گهگاهی که حوصله‌مان سر می‌رفت و گریزی می‌یافتیم، تکه کاغذی به دست گرفته و با چند تایی که بر آن می‌زدیم، یک کاردستی ساده و شگفت‌انگیز را خلق می‌کردیم. یک کاردستی ساده که گاهی با سوارکردن یک ترفند پیش‌پاافتاده بر آن، شعبده‌ای پیش چشمان حیرت‌زده دوستان‌مان به راه می‌انداختیم. شعبده‌ای که در عین سادگی، توان سرگرم کردن یک جمع دوستانه را برای ساعت‌ها در خود نهان داشت. تنها کافی بود که طرح کلی این بازیچه را آموخته و کاغذ را به درستی تا می‌زدیم.

حالا که سال‌ها از روزهای خوش کودکی و نوجوانی‌مان گذشته است، گهگاه فرصتی پیش می‌آید که به یاد آن روزها با تازدن‌های مکرر تکه کاغذی، سفر در زمان را نیز تجربه می‌کنیم. اما حالا که با ساخت ایم بازیچه‌ها، چنین سرشار از شوق و ذوق کودکی می‌شویم، بهتر است چیزی را بسازیم که همچون یک اسباب‌بازی واقعی، بچه‌های‌مان را فارغ از بازی‌های کامپیوتری به طریقی دیگر سرگرم کرده و به فکر کردن وا دارد. برای چنین بازیچه‌ای، ما ساخت مکعب جادویی با کاغذ رنگی را پیشنهاد می‌کنیم.

ساخت مکعب جادویی با کاغذ رنگی-روبیک-معما-اسباب‌بازی-کاردستی-سرگرمی-بازی‌های فکری-اوریگامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mohammad roostaei