دوچرخه - دوچرخه برقی
آموزشی

ساخت دوچرخه برقی

Posted On اسفند ۱۲, ۱۳۹۶ at ۱۰:۵۲ ب.ظ by / No Comments

در دنیای امروزه رفته رفته سوخت های فسیلی جای خود را به انرژی های پاک می دهند سوخت های فسیلی علاوه بر گران بودن باعث آلوده شدن محیط زیست می شوند . با روند شکل گرفته می توان چنین برداشت که در چند سال آیند تمام خودروهای سوختی با موتور احتراق داخلی جای خود را به خودرو های برقی میدهند.

در این زمینه شرکت هایی چون تسلا و بی ام و ولوو و.. تحقیقات بسیار گسترده ای را آغاز و محصولات با کیفیتی را روانه ی بازار کرده اند .

خودرو های برقی با استفاده از باطری های قابل شارژ بدون صدا و دود ناشی از احتراق سوخت کارکرده و همانطور که میدانیم انرژی الکتریسیته نسبت به سوخت های فسیلی بسیار ارزان تر نیز می باشد .

شرکت های تولید کننده ی خودرو در کشورمان نیز دیر یا زود مجبور به تحقیق و پژوهش در این زمینه و ساخت خودروهای برقی خواهند بود .

در کشورمان استفاده از خودروهای برقی رونق چندانی ندارد اما رفته رفته استفاده از دوچرخه های هیبریدی و دوچرخه های برقی رو به افزایش است .

ما نیز در سایت آکرومارکت جهت آشنایی دوستداران علم و تکنولوژی قصد داریم به ساخت یک دوچرخه برقی بپردازیم .

این دوچرخه برقی با استفاده از یک موتور الکتریلی براشلس ( بدون جاروبک )  و دو باطری 12 ولتی که بصورت سری بهم بسته شده اند قابل ساخت است سازنده از یک بورد نشان دهنده ی شارژ برای نمایش مقدار شارژ باطری ها استفاده کرده همچنین انتقال نیروی موتور الکتریکی به چرخ دوچرخه توسط یک چرخ لاستیکی کوچک انجام می پذیرد.

دوچرخه - دوچرخه برقی

در ادامه آموزش ساخت این دوچرخه برقی را خواهید دید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آکرومارکت