آموزش-ساخت-اینورتر-اینورتر-چیست
آموزشی

ساخت اینورتر 12 به 220

Posted On بهمن ۵, ۱۳۹۶ at ۸:۵۲ ب.ظ by / No Comments

استفاده از نیروی الکتریسیته در مکانهایی که به علت افت فشار و مصرف زیاد دچار قطعی و نوسان می شود و یا به علت نبود امکانات هنوز سیم کشی نشده همواره با مشکل مواجه بوده.

در این مکان ها استفاده از موتورهای برق و  باطری ها و همچنین سلول های خورشیدی رواج بسیاری دارد . 

موتورهای برق با چرخش حاصل از موتور بنزنی به دینام یا ژنراتور برق تولید میکند اما سلول های خورشیدی و باطری ها که برق مستقیم یا DC تولید میکنند نیاز به دستگاهی جهت تبدیل برق دی سی ( مستقیم ) به برق ای سی AC دارند تا قابل استفاده برای تمام دستگاه ها باشد ، بدین دستگاه مبدل اینورتر می گویند.

اینورتر ها برق مستقیم DC را به برق AC جهت مصارف خانگی تبدیل میکنند در واقع شما با داشتن یک باطری 12 ولت و یک اینورتر میتوانید برق 220 ولت جهت روشن کردن یک لامپ 220 ولتی را تامین نمایید.

اینچنین میتوان گفت که UPS یوپی اس ها از یک دستگاه اینورتر ،یک باطری و شارژر باطری تشکیل شده اند و شیوه ی کار بدین شکل است که در حالت عادی باطری شروع به شارژ شدن کرده و بحالت شارژ کامل در می آید با قطع شدن برق اینورتر ولتاژ 12 یا 24 ولت باطری را به 220 ولت تبدیل کرده و تا تمام شدن باطری تولید برق می کند.

در این پست قصد داریم به آموزش ساخت یک اینورتر 12 به 220 بپردازیم که با استفاده از ساده ترین و کمترین قطعات قابل ساختن است نقشه ی مدار این اینورتر در ذیل آمده است همچنین قطعات مورد نیاز نیز در پست تصویر مشخص می باشد.

آموزش-ساخت-اینورتر-اینورتر-چیست

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آکرومارکت