آموزش ساخت ویدئو پروژکتور برای موبایل - کاردستی - دست سازه
آموزشی

ساخت ویدئو پروژکتور برای تلفن همراه

Posted On تیر ۱۰, ۱۳۹۶ at ۳:۵۶ ب.ظ by / ۱ Comment

صد سال پیش که برادران لومیر با اختراع “سینماتوگراف” یکی از بزرگ‌ترین و موثرترین ساخته‌های بشر را به تمدن انسانی هدیه کردند، هیچ‌کس، حتی در رویاهایش نیز به این نمی‌اندیشید که روزگاری بشر بتواند در صفحه کوچک گوشی همراه خود، فیلم تماشا کند. اما امروزه به یمن پیشرفت شگفت‌آور علم و فناوری، وسایلی به بازار تکنولوژی عرضه می‌شود، که تماشای فیلم را به یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهای ممکن تبدیل کرده است.
تاریخ پرفراز و نشیب سینما را که مطالعه می‌کنیم، به این نکته پی می‌بریم که دستگاه پخش فیلم‌های ثبت شده در ابتدا بقدری بزرگ بوده‌اند که گاه مساحت یک اطاق را نیز اشغال می‌کرده است. اما به مرور زمان و پیشرفت فناوری، این دستگاه (ویدیو پروژکتور) به کوچک‌ترین اندازه خود، تقلیل یافته است. بگونه‌ای که پروژکتورهایی که در بزرگ‌ترین سالن‌های سینما نیز بکار گرفته می‌شوند، به کوچکی یک جلد کتاب می‌رسند.
اما در این میان گهگاه اتفاقاتی می‌افتد که شگفتی را از روند معمول پیشرفت تکنولوژی خارج می‌کند. بگونه‌ای گاه پیش می‌آید شخصی خلاق و خوش‌ذوق بدون داشتن امکاناتی فوق‌العاده، دست به ساخت یک وسیله کاربردی می‌زند. دستگاهی که کمترین هزینه را مصروف خود کرده است.

آموزش ساخت ویدئو پروژکتور برای موبایل - کاردستی - دست سازه

تارنمای “آکرومارکت” امروز نیز قصد دارد در ادامه آموزش‌های خود، طریقه ساخت یک وسیله را به شما آموزش دهد که گوشی همراه شما را به یک ویدیو پروژکتور بدل سازد. بله. کافی است که ویدیوی بارگذاری شده را تماشا کنید. آنوقت شما هم قادر خواهید بود این وسیله را ساخته و فیلم‌های مورد علاقه‌تان را بر روی صفحه بزرگتری از صفحه موبایل‌تان تماشا کنید. با ساخت این وسیله، پرده سینما را به اطاق‌تان منتقل کنید.

 

One thought on “ساخت ویدئو پروژکتور برای تلفن همراه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آکرومارکت