ماشین کنترلی-اسباب‌بازی-برقی-مقوا-ماکت
آموزشی

ساخت ماشین کنترلی (Land Rover Car)

Posted On خرداد ۶, ۱۳۹۶ at ۹:۰۲ ب.ظ by / No Comments

داشتن یک ماشین کنترلی برای همه هم‌نسلان ما که دوران کودکی و نوجوانی‌مان در دهه شصت سپری شده است، یک آرزوی کودکانه بود. آرزویی که گهگاه چنان جان می‌گرفت و تحریک‌مان می‌کرد که سعی می‌کردیم با ابزار محدودی که در اختیارمان بود، یکی از ماشین‌های اسباب‌بازی‌مان را به یک ماشین کنترلی تبدیل کنیم. تلاشی که در بیشتر موارد به دلیل نبود امکانات لازم، به شکست منتهی می‌شد.

اما حالا دیگر شرایط زمانه چنان دچار تغییر و تحول شده است که کمتر نوجوانی به فکر ساختن یک اسباب‌بازی می‌افتد. چرا که این روزها با رشد وسایل الکترونیکی و همچنین بازی‌های کامپیوتری، کمتر کودک و نوجوانی احساس تحقق یافتن آرزوهای کودکانه‌اش را دارد.

با تمام پیشرفتی که در زمینه تولید بازی‌های کامپیوتری حاصل شده‌است و علاقه‌ای که کودکان و نوجوانان به این نوع از سرگرمی‌ها دارند، هنوز علاقه به خلق کردن و ساختن در بعضی از نوجوانان به حدی است که سعی می‌کنند با تکیه بر خلاقیت‌شان، هر آنچه را که نیاز دارند، خود تهیه و تولید کنند. از اینرو وظیفه والدین و بزرگترهاست که با تشویق نوجوانان به ساختن یک سری از وسایل، علاوه بر تربیت و پرورش قوه خلاقه آنها، گرایش نوجوانان را از سمت بازی‌های کامپیوتری به سمت اینگونه فعالیت‌ها متمرکز کنند.

تارنمای “آکرومارکت” نیز به دلیل دغدغه‌ای که در مورد تربیت خلاقیت نوجوانان دارد، رسته‌ای را در بخش آموزشی خود طراحی کرده است که در آن به آموزش ساخت اسباب‌بازی‌ها می‌پردازد. شما نیز می‌توانید با تماشای ویدیوی بارگزاری شده در سایت نه تنها طریقه ساخت یک ماشین کنترلی را یاد بگیرید، بلکه با مشارکت دادن فرزندان‌تان در ساخت این اسباب‌بازی، آنها را به ساختن و خلق کردن نیازهای‌شان تشویق کنید.

ماشین کنترلی-اسباب‌بازی-برقی-مقوا-ماکت 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mohammad roostaei