خلاقیت-سینما-سریال-جلوه‌های ویژه-بازی تاج و تخت-game of thrones
آموزشی

خلاقیت در سینما – جلوه‌های ویژه سریال Game Of Thrones

Posted On شهریور ۱۸, ۱۳۹۶ at ۱:۲۵ ق.ظ by / No Comments

حالا دیگر سریال “بازی تاج و تخت” Game Of Thrones به یکی از محبوب‌ترین آثار نمایشی جهان بدل شده است. سریالی محصول شبکه کابلی HBO که به لحاظ جذب مخاطب، با هر کدام از قسمت‌های‌اش، رکوردها یکی پس از دیگری جابه‌جا می‌کند. این اثر که با محوریت قرار دادن اتفاقات و حوادث مربوط به یک سرزمین خیالی بنام “وستروس” توانسته است جهانی منحصربفرد را بسازد، به لحاظ تکنیک‌های سینمایی نیز، اثری شاخص و بی‌بدیل محسوب می‌شود.

شاید در نگاه اول، آمیختن مضامین و عناصر افسانه‌ای و تخیلی با اتفاقات و حوادث واقعی بدون غلتیدن به ورطه ابتذال، امری محال و غیرممکن به نظر بیاید. اما سازندگان این سریال موفق به قدری این کار را با هنرمندی انجام داده‌اند که نه تنها نشانی از ابتذال و باورناپذیری را در این سریال مشاهده نمی‌کنیم که حتی در بسیاری از موارد داستان‌ها و وقایع موجود در آن همچون واقعه‌ای تاریخی مورد بحث و جدل قرار می‌گیرد.

بی‌تردید، رسیدن به این موفقیت و خلق چنین جهان باورپذیری تنها در سایه بهره‌یافتن از امکانات و توانایی‌های نوظهور سینما، محقق می‌گردد. در ویدویی که در بخش آموزشی تارنمای “آکرومارکت” بارگذاری کرده‌ایم، بخش‌هایی از پشت صحنه سریال را مشاهده خواهید نمود که در آن سازندگان اثر با خلاقیتی شگفت تمامی ایده‌های پرورش یافته در ذهن خود را به کمک فناوری روز سینما به واقعیت بدل می‌نمایند.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mohammad roostaei