ساخت تابلوی زینتی با زه انداختن

تابلو - آموزش زه کشی کاردستی - هنر - دست سازه.

ساخت تابلوی زینتی با زه انداختن

زیورآلات و وسایل زینتی موجود در هر خانه‌، جزو وسایلی هستند که موجب آراستن نمای منزل و همچنین ایجاد لطافت و ظرافت در نظرگاه اهالی خانه می‌شود. از سفالینه‌ها و لاله‌تراش‌های ایستاده بر رف‌ها و طاقچه‌ها تا گلیم و گبه‌های افتاده به زیر پا، همه و همه جزو ضروریاتی است که زندگی را زیبایی بخشیده و چشم‌ها را روشنایی و فروغ. جالب اینکه همه این زیورآلات جزو وسایلی محسوب می‌شوند که ساخته و پرداخته دست و حاصل ذوق هنرمندان و هنرپیشه‌گان است.
یکی از زیباترین نمونه‌های تابلوهای زینتی که به دست هنرمندان صنایع دستی بافته می‌شود، تابلوهایی است که به هنر “زه‌کشی” معروف اند. در این نوع از هنر، هنرمند با استفاده از رشته‌های نخ و طرحی هندسی و متقارن، رشته‌های نخی را چونان زه‌های کشیده بر سطح تابلو استوار کرده و نقشی و طرحی هنرمندانه را پدید می‌آورد. شاید این نوع از هنر از قدمتی آنچنان کهن برخوردار نباشد اما آنچنان زیبا و چشم نواز جلوه می‌کند که گویی از اصالتی دیرینه و کهن برخوردار است.

 تابلو - آموزش زه کشی کاردستی - هنر - دست سازه.

تارنمای “آکرومارکت” از آنجا که مبنای فعالیت محوری خود را بر صنایع دستی و هنر ایرانی و آموزش آن قرار داده است، تصمیم گرفته است در مطلب آموزشی امروز خود شیوه بافت و ساخت یک تابلوی زینتی را با استفاده از شیوه زه‌کشی به شما علاقمندان هنر صنایع دستی آموزش دهد. شما نیز بدون صرف وقت، آنچه را که برای این تابلو نیاز است ، تهیه کرده و با ساختن این تابلو زیبایی را بر دیوار منزل‌تان بیاویزید.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.